УВАГА! Постанова КМУ №105 від 09.02.2022 року

Шановні колеги! Досить непомітно для ринку автомобільних вантажних перевезень набула чинності Постанова Кабінету міністрів України від 9 лютого 2022 р. № 105, якою внесено зміни до Правил дорожнього руху. Зокрема, до п. 22.5 стосовно допустимих габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Згідно з новою редакцією рух транспортних засобів та їх составів на автомобільних дорогах державного значення допускається у разі, коли їх параметри не перевищують, зокрема,  для автопоїздів (двовісних або трьохвісних автомобілів з двовісним або трьохвісним причепом) (контейнеровоз) 40 тонн. Тобто зникло розмежування вагових норм на автопоїзди і автопоїзди-контейнеровози (стара редакція передбачала: автопоїзди – 40 тонн, автопоїзди-контейнеровози – 44/46 тонн). Тепер ці дві групи автопоїздів мають однакову граничну вагову норму в 40 тонн. В той же час, автопоїзд-контейнеровоз (навіть з граничною масою 44 тонни) не перевищує допустимі норми навантаження на одну вісь і не загрожує руйнуванням дорожнього полотна.

Фактично, зараз перевізники і вантажовідправники повинні будуть зменшувати навантаження цього виду автопоїздів на 4 т, щоб дотриматись норм ГВК і, як наслідок, нести додаткові витрати, що робить такий вид перевезень нерентабельним. Попри це, перевезення автопоїздами-контейнеровозами мають зростаючу популярність серед гравців ринку, що стимулює інвестиції саме в цей сегмент вантажного автомобільного транспорту. При поточній редакції ПДР постає питання не про рентабельність таких інвестицій, а про їх доцільність як таких.

Ми сподіваємось, що це прикра помилка, яку вдасться швидко виправити. Колеги, потрібна активна позиція учасників ринку вантажних перевезень.

Кабінет міністрів України, Міністерство інфраструктури, Кубраков Олександр Миколайович, сподіваємось на вашу участь у вирішенні цього питання.

Посилання на постанову КМУ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF#Text